Gaz algılama ve alarm sistemleri, binalarınızda yanıcı, parlayıcı ve zehirli gazların seviyelerinin izlenmesi, tehlikeli düzeylere ulaştığında bununla ilgili senaryolar doğrultusunda gazın tahliyesi için gerekli havalandırma fanlarının çalıştırılması, vanalarının kapatılması ve sesli/ışıklı uyarıların verilmesi gibi fonksiyonları yerine getirmek için kullanılırlar.

 

Yapınızın büyüklüğü, kullanım amacı da sizin için önereceğimiz sistem için belirleyici bir etkendir.

Rezidans binaları, oteller, alışveriş merkezleri, çok malikli iş merkezleri, binalar, hastaneler, laboratuarlar, eğitim kurumları, otoparklar, endüstriyel tesisler birbirlerinden farklı gaz algılama ve uyarı sistemi gereksinimlerine sahiptir.

Dünyanın önde gelen üreticileriyle kurduğumuz çözüm ortaklıkları sayesinde, sistemlerinizi sizin için en uygun yazılım ve donanımı kullanarak tasarlıyor ve kuruyoruz.

Gaz algılama gereksinimleriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Gaz algılama sisteminiz için TRON a başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için bir dizi tespit ve değerlendirme çalışması yapıyoruz.

1 Tesisiniz ve işletmenizde gaz algılama yapılması gerekli alanlar analiz edilerek gereksinimleriniz belirlenir.

2 Gaz algılama sisteminizin, binanızdaki yangın alarm, bina otomasyon vb. sistemleri ile entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir.

3 Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur.

4 Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, montaj ve programlama tamamlanarak, işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir.

5 Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler.

Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

Geniş bir gaz algılama sistemi ürün yelpazesini destekliyoruz.

Komple anahtar teslimi çözümler sağlamak amacıyla ürünlerimiz arasında temel gaz algılama donanımlarının yanında, grafiksel olarak izleme ve kontrol imkanı sunan yazılımlar da sunuyoruz.

Yanıcı parlayıcı gaz dedektörleri

LPG gaz algılama dedektörleri

Doğalgaz algılama dedektörleri

Zehirli gazlar algılama dedektörleri

CO gaz algılama dedektörleri

Aktif hava emişli gaz algılama dedektörleri

Ex-proof gaz algılama dedektörleri

4-20mA çıkışlı endüstriyel gaz algılama dedektörleri

Gaz algılama ve alarm panelleri