Sıramatik ve Çağrı Otomasyon Sistemleri, yoğun iş merkezlerinde ya da halka hizmet veren kurumlarda (Hastane, Banka, Belediye, Meslek Odaları, vb.) müşteri ve hasta trafiğini düzenlemek ve çalışan personeli rahatlatmak amacıyla kullanılır.

Bilgisayar gerektirmeyen,kurulumu kolay,mikroişlemci kontrollü Sıra çağrı sistemidir.
Sıra yoğunluğu olan kurumlarda işlemlerin belirli bir sıra ve düzen içinde yapılması için kuruma gelen kişiler, fiş verme makinesinden işlemine uygun bir sıra fişi alır,bu sıra dahilinde ilgili memur tarafından çağrılarak işlemi yapılır.Çağrılar display ve ana tabloda izlenebildiğinden kapı ve banko önlerinde yığılma olmaz.

DİSPLAY ÜNİTESİ

Sistemin görünen en önemli parçası display ünitesidir.Bina mimari yapısına uyumlu estetik ve fonksiyoneldir.Görünüşü gözü rahatsız etmez 20 mt mesafeden okunabilir.3 digittir.Ölçüleri 29X14,5cm’dir.Kasa rengi Siyah,57mm yüksekliğinde kırmızı renk 7-Segment display kullanılmıştır.Gösterge ön yüzü “display” ışığını geçiren polikarbonat filtredir.RJ-11 konnektör girişi ve montaj için bağlantı noktaları mevcuttur.Estetik sağlam aparatlarla duvara,tavana ve masaya monte edilir.
Sağlık kurumlarındaki otomasyonlara uyumludur.Kayıt bankosunda muayene için alınan sıra barkodu,poliklinikte ki doktor'un randevu ekranında görülür.Doktor,hasta ismine veya sanal çağrı butonuna tıkladığında kapı üstündeki display'de sıra numarası flash ve ding-dong ile dikkat çeker.Otomasyon programı randevulu ve kontrol hastaları için  farklı numara üretebildiğinden kullanım açısından herhangi bir sorun olmaz.

İNTERAKTİF ANA TABLO

2 satır halinde çağrılan son iki sayı ve ilgili banko numarası görülür,yeni bir çağrı yapıldığında üst satırdaki bilgiler alt satıra kayar ve son çağrı numarası üst satırda gösterilir. Kapı/ banko önünde yığılmalara mani olmak için bekleme salonların'da uygun yerlere monte edilir.Kişilerin gidecekleri sıra numarası ve banko numarası gösterilir.Her çağrıda flash yaparak dikkat çeker.Kablo bağlantıları için konnektör girişi ve montaj bağlantı noktaları bulunmaktadır.Ana Tablo kullanılmadığı zaman sistemin çalışması aksamadan devam eder.

PARALEL ANA TABLO

Sol tarafta folyo yazı ile poliklinik isimleri ,sağ tarafta ise sıra numaraları gösterilir.Her çağrıda flash'lı uyarı ve ding-dong zil ile dikkat çeker.Bekleme salonunda uygun pozisyonlara asılır.140°lik bir açı içinde 20-mt uzaklıktan okunabilir.Kablo bağlantıları için konnektör girişi ve montaj bağlantı noktaları bulunmaktadır.Satır ve Pano sayısında sınırlama yoktur.

SANAL TERMİNAL

Operatörlerin PC'lerine yüklenen sanal terminal programıyla sıradaki numara veya istenilen numara (0-999)çağrılabilir.Yardımlaşma,yönlendirme yapabilirsiniz.

ÇAĞRI ÜNİTESİ

Tek tuşla sıra çağrısı yapılır.15x10x4.5cm ebatlarında ergonomik plastik gövde,Üzerinde sıra numarasını gösteren 3haneli mini display ve ileri-geri-tekrar butonları bulunur.

DOTMATRIX DISPLAY

Kayıt bankosundan alınan poliklinik sıra barkodu.Poliklinikte ki doktor'un randevu ekranında görülür.Sıramatik sistemi otomasyona entegre olduğu için doktor hasta adı veya sanal çağrı butonuna tıkladığında kapı üstündeki Dot Matrix display'de hastanın İSİM ve SIRA NUMARASI flash,ding-dong uyarı ile dikkat çeker.
KURUM,FABRİKA otomasyonlarına entegre edilebilir.Kasa rengi siyah.Kırmızı renk dot matrix 38 ve 50mm'lik 16 ve 24 karakterli modelleri mevcuttur.20-mt mesafeden okunabilir.

SIRAMATİK GENEL ÖZELLİKLERİ

Tüm sistem üniteleri ihtiyaca göre geliştirilmeye müsaittir..

Bilet makineli sistemlerde Sıra fişi alınmadan çağrı yapılmaz.

Sistem bilet makinesi olmadan da kullanılabilinir.(çağrı ünitesi+display+ana tablo)

Gruplar birbirine yardım edebilir.

Ortak Display Kullanımı:
Bir oda içerisinde birden fazla Kullanıcının bulunduğu uygulamalarda oda kapısı üzerinde sadece 1 display bulunmasına rağmen oda'daki tüm kullanıcılar aynı display üzerinden odaya çağrı yapabilir.

Ünite montajları RJ-11 konnektör'den sökülerek yapılır.

RS-232 ve RS-485 bağlantıları ile tesisatta en az sayıda kablo kullanılması sağlanmıştır.

Hastane ve Fabrika otomasyon yazılımlarına entegre edilebilir.

 

SİSTEM BİLEŞENLERİ

KİOSK

KIOSK A1
• İntel Atom D410 , 1.66 Ghz İşlemci
• Intel anakart• 1 Gb ddr ram
• 80 gb sata hdd
• 17” resistive dokunmatik lcd ekran
• Itx anakart , O/B vga,ses,seri/paralel portlar 4 adet usb port (1’ini ekran kullanır)
• 300 watt power supply
• Cnc makinalarda üretilmiş parlak siyah renk pleksi ön kaplama ve siyah renk dkp gövde.
• Parlak krom vida başlıklı montaj ve arka sistem kapağı.
• Kağıt genişliği:56mm'dir.Rulo halindeki kağıt birer fiş halinde otomatik kesilir.